Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for oktober 2019

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Calendar of Begivenheder

Calendar of Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

15:00-17:00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

19:00-21:00 Planlægningsmøde om julemarked

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

17:00-18:00 Meditation og nærvær v/Maya Viksjø

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafé: Light body Activetion v/Kim Johannes Rasmussen

18:00-20:00 Mad og Meditation V/Nicolay Zederlin

10:00-14:00 AFLYST Lad være at stå i vejen for dig selv v/Marianne Krogh Larsen

16:00-22:00 En lørdag med musik, digte og dejlig mad v/Susanne Hammadi

13:00-16:30 Buddistisk meditationsworkshop

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

15:00-17:00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:30 Gratis foredrag: Mere plads til mindre – ryd op i dit liv v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

17:00-18:00 AFLSYT Meditation og nærvær v/Maya Viksjø

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

17.00-21.00 *Åndedrætsterapi workshop v/Katrine Nini Christiansen

11:00-12:30 AFLYST Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafé: Grundlæggende Astrologi v/Pia Elm

14:30-16:00 *Lydrejse v/Lars og Thomas Nielsen

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-20:30 Dans og nærvær v/Chamilla

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Gratis og Åben Fredagscafé: Ta´ mig som jeg er – om at turde være autentisk v/Hanne Parvine

14:30-16:30 *Klangmeditation v/Stig og Karin

10.00-14.00 *Markedsføring for begyndere v/Hanne

16:00-20:00 AFLYST *Arketypisk Astrologi og Heltindens Rejse v/Eva Lykke

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-20:30 *Opnå ro og fordybelse med mindful maleri og tegning v/Gabriella Hørning

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

17:00-18:00 Meditation og nærvær v/Maya Viksjø

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Gratis Fredagscafe: Kropligt orienteret psykoterapi v/Bo Bromberg Olsen

19:00-22:00 *Cafe med mini behandlinger

10:00-15:00 AFLYST *Light Body Aktivering v/Kim Rasmussen

11:00-15:00 Fællesskabsfestival

13.00-16.00 AFLYST Leg med din stemme og krop

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

19:00-21:00 Grøn bevægelse v/Hanne Parvine

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Gratis åben fredagscafe med Dans og Nærvær v. Karin Mortensen

10:00-15:00 AFLYST *Light Body Aktivering v/Kim Rasmussen

10:00-12:00 CML best.

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”