Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for november 2019

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Calendar of Begivenheder

Calendar of Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

19:00-21:00 Grøn bevægelse v/Hanne Parvine

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Gratis åben fredagscafe med Dans og Nærvær v. Karin Mortensen

10:00-15:00 AFLYST *Light Body Aktivering v/Kim Rasmussen

10:00-12:00 CML best.

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-20:30 *Opnå ro og fordybelse med mindful maleri og tegning v/Gabriella Hørning

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Astrologi for begyndere v/Pia Elm

18:30-22:00 Simplesounds v/Skye Løfvander

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

18.00-21.00 *Mad & Musik v/Tomas Zawadzki

15:00-17:30 Fredagscafé: Familieopstilling v/Stine Krog Jensen

15:00-17:00 *Klangmeditation v/Stig og Karin

13:00-14:00 *Foredrag: Mine vandringer med Jomfru Maria v/Marianne Nielsen

10

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

19:00-20:30 Dans og nærvær v/Chamilla

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

18:30-20:30 *5Rytmer dans v/Brian Kjøller

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafé: Åndedrættet Vejen til Mere Energi Glæde Indre Ro og Bedre Søvn v/Pia Maria – Art of Living

19:00-21:30 Koncert med dhrupad v/Ashish Sankrityayan

10.00-14.00 Mindful spisning – væk dine sanser v/Hanne Parvine

10:00-15:00 AFLYST Workshop: Introduktion til dhrupad, klassisk indisk sang v/Ashish Sankrityayan

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-20:30 *Opnå ro og fordybelse med mindful maleri og tegning v/Gabriella Hørning

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

14:30-16:30 Astrologi for begyndere v/Pia Elm

19.00-21.00 *Tango practica v/Kaj Kammer

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Åben og gratis Fredagscafe: Om penge v/Hanne Parvine

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

12.00-14.00 AFLYST *Håndlæsning v/Henrik Krogsholm

15:30-17:00 *Den lyrisk, musiske lydrejse v/Lars Nielsen og Thomas Nielsen

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

19:00-21:00 Danser med engle v/Karin Mortensen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

18.30-20.30 *Dans 5Rytmer v/Brian Kjøller

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15.30-17.30 Gratis fredagscafé om hypnose v/Tino Bertinell og Hanne Skov

18:30-21:30 *Fredfyldt Fredag (Black Friday)

10:00-16:00 *A Biodanza Workshop v/Flavio Bofetti

10:00-12:30 Buddhisme helt fra bunden af v/Allan Petersen

+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”