Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for januar 2020

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Kalender af Begivenheder

Kalender af Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag
30

17.00-01.00 *Mindful Nytårsaften

17.00-01.00 *Mindful Nytårsaften

18:30-20:30 *5Rhythms Dance v/Brian Kjøller

16.00-21.00 *Lav dit eget visionboard for 2020 v/Hanne Parvine

4

15.00-17.30 *Håndlæsning

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:00 Dans v/Karin og Chamilla

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *BODY-SDStræning, slipper stress/korrigere ubalancer v/Stavroula G. Nielsen

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

16:00-20:00 *Reiki healing ~ Uddannelses modul 1 v/Claudia

16:00-18:00 Gratis åben fredagscafé: Fortabt og fundet igen v/Henriette Panteli

11

12:00-15:00 Astrologisk Manifestation v/Pia Elm

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

12:15-14:45 *Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

19:00-21:00 Generalforsamling CML

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *BODY-SDStræning, slipper stress/korrigere ubalancer v/Stavroula G. Nielsen

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 *Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

18:30-20:30 *Tango practica v/Kaj Kammer

17:00-18:00 Hatha-yoga v/Marianne

16:00-18:00 Gratis Fredagscafé: Hvad bringer den kommende tid? (vedisk astrolog) v/Nicolay Zederlin

15:30-16:30 *Klangmeditation v/Stig og Karin

13:00-16:00 Karaoke

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

15:00-17:00 *Kursus Mindfulness v/Hanne Parvine

19:00-21:00 Dans Og nærvær v/Karin Mortensen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *BODY-SDStræning, slipper stress/korrigere ubalancer v/Stavroula G. Nielsen

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

18:30-20:30 *5Rytmer dans v/Brian Kjøller

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

17:00-18:00 Hatha-yoga v/Marianne

16:00-18:00 Åben og gratis Fredagscafe: Foredrag om kranio-sakral terapi v/Sarah Pedersen

25

16:00-19:00 Karaoke

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

12:15-14:45 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

15:00-17:00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

21:00-22:00 Online healing

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

19:00-21:00 *Tango practica v/Kaj Kammer

17:00-18:00 AFLYST Hatha-yoga v/Marianne

16:00-18:00 Åben og gratis Fredagscafe om klimaet v/Dorte Hansen

14:30-17:00 Buddhisme helt fra bunden af v/Allan Petersen

10:00-14:00 *Rune Tydning Kursus V/ Jeannette Forup & Lilli Isabell Jørgensen

15:30-17:30 Meditativ og musisk lydrejse v/Lars Nielsen og Thomas Nielsen

+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”