Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for august 2020

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Kalender af Begivenheder

Kalender af Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag

10:00-11:30 Yoga og klang for alle v/Karin Blyt

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

16:00-17:30 Yoga v/Lise Riber

16:30-17:45 Slotssøen rundt

30

16:00-18:00 Fredagscafé: Mød kunstneren Gabriela Hørning

18:00-21:30 Drop in cafe

*IAM kursus

*IAM kursus

10:00-11:30 Yoga og klang for alle v/Karin Blyt

17:30-18:45 Blid yoga v/Troels Rimi Andersen

10:00-15:00 Malerkursus for begyndere og let øvede (ml. 6-17 år)

19.30-20.30 *Meditativ, musisk lydrejse v/Lars Nielsen

10:00-15:00 Malerkursus for begyndere og let øvede (ml. 6-17 år)

10:00-15:00 Malerkursus for begyndere og let øvede (ml. 6-17 år)

16:00-18:00 Fredagscafé om at leve et inspireret liv med autenticitet v/Henriette Panteli

Lær at få styr på hestens krop, anatomi for den alm hesteejer v/Sarah Pedersen

Lær at få styr på hestens krop, anatomi for den alm hesteejer v/Sarah Pedersen

10:00-11:30 Yoga og klang for alle v/Karin Blyt

12:15-14:45 *Blid og intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:30-18:45 Blid yoga v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:00 *Aftenmeditation v/Katrine Enemark

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

16:00-17:15 Velvære-yoga v/Lise Riber Hellemann Jensen

19:30-21:30 Medlemshygge

17:00-18:15 Meditations- og healingsgruppe v/Marianne Krogh Larsen

19:00-20:00 Gratis foredrag “Bliv sund med ayurveda” v/Nicolay Marcus Zederlinn

16:00-18:00 Åben fredagscafé: Vil du tættere på dig? v/Athina Delskov

15
16

10:00-11:30 Yoga og klang for alle v/Karin Blyt

17:30-18:45 Blid yoga v/Troels Rimi Andersen

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

16:00-17:15 Velvære-yoga v/Lise Riber Hellemann Jensen

19:30-21:30 Medlemshygge

19

14:00-16:30 Astrologi for begyndere v/Pia Elm

16:00-18:00 Fredagscafé: Enhjørningernes magiske liv v/Irene Nielsen

22

15:30-16:30 *Klangmeditationen v/Stig og Karin

10:00-11:30 Yoga og klang for alle v/Karin Blyt

12:15-14:45 *Blid og intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:30-18:45 Blid yoga v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:30 Melchizedek Ceremoni v/irene nielsen

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

16:00-17:15 Velvære-yoga v/Lise Riber Hellemann Jensen

19:00 Ekstraordinær Generalforsamling

19:30-21:30 Medlemshygge

17:00-18:15 Meditations- og healingsgruppe v/Marianne Krogh Larsen

17:30-20:30 workshop v/Sarah Pedersen

16:00-18:00 Åben Fredagscafé: Om skabsspiritualitet v/Hanne Parvine

18:00-21:30 Drop in cafe

29

13:00-15:00 Stemme og Bevægelse v/Irene Nielsen

10:00-11:30 Yoga og klang for alle v/Karin Blyt

17:30-18:45 Blid yoga v/Troels Rimi Andersen

19:30-21:30 Det er meditation og healing v/Malene Deleuran

10:00-11:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

16:00-17:15 Velvære-yoga v/Lise Riber Hellemann Jensen

19:30-21:30 Medlemshygge

2

14:00-16:30 *Astrologi for begyndere v/Pia Elm

16:00-18:00 Fredagscafé v/Illani Jensen

5
6
+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”