Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for september 2019

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Calendar of Begivenheder

Calendar of Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12.00-13.30 *Intuitiv bevægelse v/Marianne Krogh Larsen

15.00-17.00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 AFLYST Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19.30-21.30 Slip for følelsesmæssig spisning v/Katrine Gisiger

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

15.15-16.15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18.30-19.45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

29

Helsemesse om sundhed, velvære og spiritualitet (HillerødByfest)

Helsemesse om sundhed, velvære og spiritualitet (HillerødByfest)

Helsemesse om sundhed, velvære og spiritualitet (HillerødByfest)

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

15.00-17.00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:30-20:30 Meditation og nærvær v/Maya Viksjø

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

17:00-18:30 *FOF Yoga 1

19:30-21:30 Møde i Den Grønne Paraply-bevægelse – kom og vær med! v/Hanne Parvine

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Gratis Åben Fredagscafé: Biodanza – the Dance of Life

18:00-20:00 Open and free evening class: Biodanza – the Dance of Life

Udlejet

10:00-14:00 *Lad være at stå i vejen for dig selv v/Marianne Krogh Larsen

15:30-16:30 Klangmeditation v/Stig og Karin

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

15.00-17.00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

08:30-10:00 FOF – Yin Yoga

10:15-11:45 FOF Blid Yoga

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

17:00-18:30 *FOF Yoga 1

19:00-21:00 *Det helende menneske v/Mette Maja Mouritsen

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafé v/Nicolay Zederlin – Foredrag om ayurveda

17:30-22:30 Konfirmation

Fødselsdag

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

15.00-17.00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

08:30-10:00 FOF – Yin Yoga

10:15-11:45 FOF Blid Yoga

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

19:00-21:00 *Dans og Nærvær v/Karin Sandhya Mortensen

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

16:00-21:00 Fredagscafé: Kulturnatten i Center for Mindful Living

10:00-14:00 *Lad være at stå i vejen for dig selv v/Marianne Krogh Larsen

14.00-18.00 *Markedsføring for begyndere v/Hanne

13:00-16:00 Karaokee

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

15.00-17.00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:00 Infomøde om at være frivillig – og en del af vores fællesskab

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

08:30-10:00 FOF – Yin Yoga

10:15-11:45 FOF Blid Yoga

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

17:00-18:00 Meditation og nærvær v/Maya Viksjø

19:30-21:30 Martinus Åndsvidenskab v/Jan Langekær

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 *Fredagscafé: En spirituel rejse til Lesbos v/Lars Nielsen

19:00-22:00 *Cafe med mini behandlinger

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

09:30-12:30 Karaoke

14:00-17:00 *Lyd og bevægelse workshop v/Thomas Nielsen

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

15:00-17:00 Mindfulnes v/Hanne Parvine

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:00 Planlægningsmøde om julemarked

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertemeditation v/Hanne H. Pedersen

17:00-18:00 Meditation og nærvær v/Maya Viksjø

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafé

18:00-22:00 Mad og Meditation V/Nicolay Zederlin

10:00-14:00 *Lad være at stå i vejen for dig selv v/Marianne Krogh Larsen

15:00-22:00 Sang

13:00-16:30 Buddistisk meditationsworkshop

+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”