Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for december 2019

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Calendar of Begivenheder

Calendar of Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

12:00-14:00 Intuitiv bevægelse v/Marianne K. Larsen

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

15.00-17.00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

19:00-21:00 Danser med engle v/Karin Mortensen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:30 *Grundtræning efter Body-SDS metoden v/Stavroula Nielsen

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

18.30-20.30 *Dans 5Rytmer v/Brian Kjøller

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15.30-17.30 Gratis fredagscafé om hypnose v/Tino Bertinell og Hanne Skov

18:30-21:30 *Fredfyldt Fredag (Black Friday)

10:00-16:00 *A Biodanza Workshop v/Flavio Bofetti

10:00-12:30 Buddhisme helt fra bunden af v/Allan Petersen

15:00-17:00 *Kursus i Mindfulness v/Hanne Parvine

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:30 Familieopstilling v/Stine Krog Jensen

16:00-17:30 AFLYST Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

14:30-16:30 Gratis foredrag: Astrologi for begyndere v/Pia Elm

15:00-17:30 Fredagscafé

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafe v/Cecilie

18:00-22:00 Opstilling til julemarked

Julemarked

Julemarked

19:00-20:30 Meditative cirkel-danse v/Karin Mortensen

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

15:00-16:30 Hjertets Lys v/Hanne H. Pedersen

18:30-20:30 *5Rytmer dans v/Brian Kjøller

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Fredagscafe v/Annelise Holm

10:00-14:00 Trommerejse

15:00-17:00 Klangmeditation v/Stig og Karin

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19:00-21:30 Familieopstilling v/Stine Krog Jensen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17:45-19:15 *Aerobic v/Marianne Rydam

15:15-16:15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18:30-19:45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

19:00-21:00 Dans og Nærvær v/Karin Mortensen

14:30-16:30 Gratis foredrag: Astrologi for begyndere v/Pia Elm

11:00-12:30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Jule-Fredagscafé kun for medlemmer

16:00-20:00 AFLYST Arketypisk Astrologi og Heltindens Rejse v/Eva Lykke

22
23
24
25
26
27

10.00-16.00 *Nytårsretreat

10.00-16.00 *Nytårsretreat

30
31
1
2
3
4
5
+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”