Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”

Indlæser Begivenheder

Begivenheder for juni 2019

Begivenheder Search and Views Navigation

Begivenhed Views Navigation

Calendar of Begivenheder

Calendar of Begivenheder
mandag tirsdag onsdag torsdag fredag lørdag søndag

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19.30-21.30 Søvnløshed, Omsorg og Viden v/Sovepuden – Silent Embrace Pillow

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17.45-19.15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19:30-21:00 AFLYST Energetisk Dans v/Elizabeth Mroz

15.15-16.15 Blid Yoga v/Troels Andersen

16.45-18.15 Buddhistisk meditation v/Allan Petersen

18.30-19.45 *Salsa begyndere

20:00-21:00 *Salsa øvet

Konfirmation

11.00-12.30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00-17:30 Gratis Åben Fredagscafe: Sjælesørger på Buddhistisk grundlag

1

16:00-20:00 *Kursus i Arketypisk Astrologi v/Eva Lykke

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19.15-21.45 Møde vedr. Helsemesse

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17.45-19.15 *Aerobic v/Marianne Rydam

15.15-16.15 Blid Yoga v/Troels Andersen

16.45-18.15 Buddhistisk meditation v/Allan Petersen

18.30-19.45 *Salsa begyndere

6

11.00-12.30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00 – 17:30 Fredagscafe v/Elizabeth Mroz

15.00-17.00 *Klangmeditation v/Karin og Stig

17.00-? Karaokepigerne

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

10

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17.45-19.15 *Aerobic v/Marianne Rydam

15.15-16.15 Blid Yoga v/Troels Andersen

16.45-18.15 Buddhistisk meditation v/Allan Petersen

18.30-19.45 *Salsa begyndere

13

11.00-12.30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00 – 17:30 Gratis Fredagscafé om Qi Gong

10.00-16.00 AFLYST Christian Sejr

17.00-? Karaokepigerne

11.00-15.00 *Brug din krop som pendul v/Marianne Krogh Larsen

16:00-20:00 *Kursus i Arketypisk Astrologi v/Eva Lykke

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

19.00-21.30 AFLYST Medlemsmøde

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17.45-19.15 *Aerobic v/Marianne Rydam

15.15-16.15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18.30-19.45 *Salsa begyndere

19.00-21.00 Fitline v/Susanne Hammadi

11.00-12.30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00 – 17:30 Fredagscafe Nicolai

19.00-22.00 Cafe med minibehandlinger

9:00-17:00 *Førstehjælpskursus

23

10:00-11:30 Yoga for ALLE V/Karin Blyt

17:15-18:45 Yoga og meditation v/Troels Rimi Andersen

16:00-17:30 Yin yoga v/Marianne Højer

17.45-19.15 *Aerobic v/Marianne Rydam

19.30-21.30 Kom og vær med i en ny grøn paraplybevægelse i Hillerød

15.15-16.15 Blid Yoga v/Troels Andersen

18.30-19.45 *Salsa begyndere

18.00-21.00 Møde v/Kenneth Steiner

11.00-12.30 Holistisk fitness v/Venera Maxudova

15:00 – 17:30 Fredagscafe

18:00-22:00 Sommerafslutning

11.00-15.00 *Brug din krop som pendul v/Marianne Krogh Larsen

16:00-20:00 *Kursus i Arketypisk Astrologi v/Eva Lykke

+ Eksporter begivenheder

Arrangementer markeret med en * er ikke inkluderet i “gratis for medlemmer”